درباره ما

معرفی ما

شرکت آفتاب شهر تصویر، یک موسسه تبلیغاتی است که از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرده است. این موسسه به دلیل تجارب فراوان خود در زمینه تبلیغات و در راستای گسترش و توسعه کسب و کار خود وارد حوزه بازی و سرگرمی شد و مرکز بازی بزرگسالان کیف کوک را کوک با تمرکز بر بازی های رومیزی و اتاق فرار در اهواز تاسیس نمود.

کیف کوک در حقیقت یک کافه بازی رومیزی است که اولین شعبه آن سال 1396 در اهواز تاسیس شد و استقبال گسترده علاقه مندان بازی های رومیزی از آن باعث شکل گیری ایده راه اندازی خانه خلاق کاف که به صورت تخصصی در حوزه بوردگیم متمرکز است، گردید. شعبه کیف کوک تهران نیز همزمان با راه اندازی خانه خلاق کاف در مجموعه ایوان ربط شروع به فعالیت نموده و آماده پذیرایی از علاقه مندان بازی رومیزی می باشد.

در واقع با توجه به استقبال مخاطبان از کیف کوک تصمیم بر آن شد که به طور تخصصی بر روی این حوزه متمرکز شده و در زمینه تولید، فروش، صادرات و آموزش طراحی بازی رومیزی تلاش گردد. بدین منظور خانه خلاق و نوآوری کاف با مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 1401 تاسیس شد. کاف به عنوان یک خانه خلاق و نوآوری به طور تخصصی در زمینه بازی رومیزی فعالیت می نماید و در راستای توسعه و ارتقای خلاقیت و نوآوری در حوزه طراحی، تولید، فروش، آموزش و صادرات بازی رومیزی به ایفای نقش می پردازد. کاف با ارائه پشتیبانی های بلند مدت و کوتاه مدت و از طریق دادن خدمات و یا امکانات به ایده ­ها، پروژه­ ها، سازمان ­ها و کسب و کارها، از جمله برگزاری رویداد، آموزش مهارت، ایجاد ظرفیت و فرصت­های جهانی، تسهیل کردن همکاری و شبکه سازی در بین جامعه حرفه ای خود به عنوان یک پل ارتباطی میان افراد و نیروهای خلاق و نوآور  عمل می‌نماید.

از جمله اهداف کاف می توان به طراحی و تولید نسخه های آنلاین و پلتفرم بازی های رومیزی توسط خود مرکز کاف و نیز با مشارکت سایر تیم ها و صاحبین ایده، انجام کارهای میان رشته ای در حوزه هایی همچون روانشناسی و حوزه سازمانی از طریق به کارگیری ظرفیت ها و نیروهای خلاق اشاره کرد.

خانه خلاق و نوآوری کاف به دنبال این است که ضمن ارائه خدمات در حوزه بازی رومیزی از طریق کافه بازی، هم به طور مستقل و هم با مشارکت با استارتاپ ها و افراد صاحب ایده به تولید بازی های رومیزی به شکل فیزیکی و آنلاین بپردازد. از سوی دیگر با هدف ارائه فرصت به علاقه مندان بازی با تاسیس آکادمی آموزش طراحی بازی به آنها کمک کند تا ایده های خود را اجرایی کرده و کسب و کار خود را راه‌اندازی نمایند.

ما در کاف، به عنوان خانه خلاق و نوآوری تخصصی حوزه بازی رومیزی، از ایده های نوآورانه، افراد متخصص و تیم‌های استارتاپی فعال در این زمینه استقبال کرده و تلاش می کنیم تا با فراهم کردن امکانات لازم برای آن ها در جهت توسعه و ارتقای خلاقیت و نوآوری در این صنعت نقش داشته باشیم.

حوزه تخصصی

کاف به طور تخصصی در حوزه بردگیم فعالیت دارد. بردگیم ها در واقع همان بازی‌های رومیزی هستند که در قدیم به آن‌ها بازی‌های تخته‌ای نیز گفته می‌شد. این بازی‌ها در ظاهر گویا محدود به یک صفحه، ورق، مهره و تاس هستند؛ اما در اصل این‌چنین نیست و در باطن بازی‌ها داستان و استراتژی به خصوصی وجود دارد. همچنین این بازی‌ها طبق یکسری قانون هدایت می‌شوند که متناسب با نوع بازی متفاوت هستند.

اهداف کاف

 • شناسایی طرح های خلاق و نوآورانه در حوزه بازی  رومیزی
 • شناسایی، جذب و حمایت از ایده های خلاق در زمینه طراحی، تولید و آموزش بازی رومیزی
 • افزایش انگیزه و مشارکت نیروهای ایده پرداز و خلاق فرصت سازی در جهت رشد اقتصادی و فرهنگی کشور
 • اشتغال زایی به همراه توسعه پایدار اقتصادی به ویژه در بخش خصوصی
 • پیوند نیروهای آکادمیک و متخصص با حوزه های عملی کسب و کار
 • کاهش ریسک اجرای برنامه های تبدیل ایده به محصول توسط صاحبان ایده
 • کاهش زمان و افزایش اثربخشی برنامه تبدیل ایده به محصول و تجاری سازی ایده
 • ایجاد شبکه ها و سامانه های منتورینگ، مشاوره، آموزش، ساخت و تولید و آزمون در جهت کاهش هزینه ها، افزایش کیفیت، دسترسی، بهره وری و رقابت پذیری.
 • آموزش و ارتقاء هدفمند و متمرکز دانش، مهارت و تجربه نیروی انسانی فعال در زمینه های مرتبط
 • ارائه مشاوره­های تخصصی (فنی و تجاری سازی) به منظور تسریع فرآیندها و جلوگیری از تکرار خطاها و عوامل شکست طرح ها در راه عملیاتی شدن در کل زنجیره ایده تا بازار در حوزه بازی
 • ایجاد بسترهای لازم برای تسهیل و تسریع در امکان سنجی، تحلیل، ایجاد و توسعه، دسترسی، عرضه و نشر در بازارهای هدف.
 • استفاده اثربخش و افزایش بهره وری از امکان و فضاها، تجهیزات و امکانات موجود در کشور به ویژه نهادهای عامل در جهت ایجاد اشتغال، افزایش تنوع و حجم تولید و گردش اقتصادی کشور
 • ایجاد بستری جهت هم افزایی، تبادل نظر و تجربیات، همکاری و مشارکت بین تیم ها و شرکت ها، مشتریان، متخصصین و اساتید، پیشکسوتان و انواع ذینفعان مرتبط در حوزه بازی رومیزی
 • ایجاد بستری جهت معرفی، تبلیغات، ارائه، برگزاری انواع رویداد، جشنواره و نمایشگاه و جلسات هم اندیشی و تخصص در حوزه بازی رومیزی
 • ایجاد بستری برای معرفی و آشنایی سرمایه گذاران و جریان سرمایه گذاری با صنایع خلاق و نوآورانه در حوزه بازی، مزایا و فرصت های سرمایه گذاری، برای جذب منابع مالی و سرمایه گذاری در طرح های نوآورانه و خلاقانه.
 • حمایت از توسعه محصولات حوزه صنایع خلاق  با تمرکز بر انواع بازی با رویکرد صادراتی و توسعه بازار صادراتی آنها
 • هموار کردن همکاری و شبکه سازی در میان جامعه حرفه ای خود.
 • ایجاد دسترسی به مراکز تحقیق و توسعه، موسسات، صنایع خلاق و غیرخلاق.
 • برقراری ارتباط و تعامل با مخاطبان گسترده تر، تدوین یک استراتژی فعال ارتباطی

تیم ما

سجاد نوری

سجاد نوری

مدیرعامل

نوین شباب زاده

نوین شباب زاده

کارشناس بردگیم

الهام گلستانی

الهام گلستانی

توسعه کسب و کار

Scroll to Top